Szlak Pamięci Getto – 1941-1943 to miejsce, które oddaje hołd tragicznej historii Żydów zamieszkujących kiedyś getto na Starym Podgórzu. Trasa szlaku obejmuje siedem ulic w Krakowie, gdzie w czasie II wojny światowej mieszkało około 18 tysięcy Żydów z Krakowa i okolic.
Wycieczka po Szlaku Pamięci umożliwia odwiedzenie miejsc, w których mieściły się poszczególne elementy getta, takie jak brama, Rada Żydowska, Dom Starców Żydowskich, Szpital Zakaźny czy Stowarzyszenie Talmud. Na tablicach informacyjnych umieszczonych na trasie znajdziemy informacje w języku polskim, hebrajskim oraz angielskim, a także mapy, które ułatwią orientację.
Trasa szlaku rozpoczyna się przy kamienicy na Rynku Podgórskim 1 i prowadzi przez ulice: Dąbrówki 4/Janowa Wola 13, Józefińską 10/12, Józefińską 14/Węgierską 18, Józefińską 18, Limanowskiego 15 a kończy się na ul. Rękawka 30.
Szlak Pamięci Getto – 1941-1943 to ważne miejsce dla wszystkich, którzy chcą poznać historię Krakowa podczas II wojny światowej i upamiętnić pamięć tych, którzy zginęli.
Polub Social Media GdzieNaWycieczke.pl